České online seznamky, které fungují - zkušenosti, recenze a hodnocení

Vybrali jsme pouze české online seznamky, které zaručeně fungují a může se zde seznámit každý. U seznamky je vždy krátká recenze včetně výhod i nevýhod, a také hodnocení každé seznamky.

České online seznamky, které fungují - zkušenosti, recenze a hodnocení

Obsah článku

Podle čeho jsme vybrali konkrétní seznamky

 • Jedná se o prověřené a tradiční české seznamky, které provozují české firmy
 • Jsou určeny pro každého a to znamená, že se tady může seznámit opravdu kdokoliv
 • Základní funkce nutné pro seznámení jsou zcela zdarma a nikdo vás nenutí cokoliv platit
 • Rozšířené funkce nebo zvýhodnění jsou za rozumný poplatek bez automatických plateb z karty
 • Tyto online seznamky jsou důvěryhodné a mají na internetu pozitivní recenze. Případné neutrální nebo negativní jsou pouze subjektivní

Jaké online seznamky jsme vynechali

 • Seznamky, které jsou úzce zaměřené (lokalita, pohlaví, zájmy)
 • Seznamky, na kterých se bez platby nedá vůbec seznámit
 • Seznamovací aplikace a platformy, které jsou celosvětové (o těch někdy jindy)
 • A všechny takové, které jsou nedůvěryhodné kvůli negativním recenzím nebo jiným vlastnostem

Pokud jsme nějakou internetovou seznamku vynechali a myslíte si, že by tady měla být a máte s ní vy osobně pozitivní zkušenosti, pak nám určitě napište, o jakou se jedná a proč by tady měla podle vás být. Rádi ji přidáme mezi ostatní české seznamky.

České online seznamky, které opravdu fungují + recenze

Níže vám přinášíme české online seznamky, které jsme vybrali s ohledem na to, že jsou opravdu české, můžete se na nich seznámit zcela zdarma a pokud si na internetu vyhledáte nějaké recenze a zkušenosti, tak jsou pozitivní, případně neutrální. Pokud jsou negativní, tak často vyjadřují subjektivní dojem uživatele, nebo řeší nějaký konkrétní nedostatek seznamky, který už je často také třeba minulostí. U každé seznamky popisujeme nějaký první dojem, když seznamku navštívíte, recenzi seznamky z pohledu uživatele, který se zde chce seznámit a potom nějaké výhody a nevýhody.

Jednoduchá seznamka randino.cz

Protože se na této seznamce právě nacházíte, pojďme se podívat právě na randino.cz. Jedná se o poměrně novou seznamku, která funguje teprve druhým rokem, ale i tak je tady v tuto chvíli zhruba 4 000 uživatelů, se kterými se můžete seznámit. Jedná se o klasickou seznamku s uživatelskými profily, jejichž součástí je také krátký seznamovací inzerát. Funguje zde jednoduché vyhledávání a možnost dopisovat si s uživateli. Platby na této seznamce nejsou žádné a není tady zatím ani možnost zvýhodnění profilu.

Seznamka randino.cz

Recenze a postřehy

Hlavní stránka: Po příchodu na hlavní stránku vidíte přehledně vše potřebné. V záhlaví je tlačítko Seznámit se, které směřuje do vyhledávání uživatelů. Vpravo je potom možnost přihlásit se nebo registrovat, pokud ještě nemáte účet. Níže jsou rychlé odkazy, které vedou do vyhledávání, takže odtud můžete začít první volbou ať už podle pohlaví, města, nebo typu vztahu, který hledáte. Pak už jsou jen uživatelé, kteří jsou právě online a souhrn výhod, proč tuto seznamku zkusit.

Registrace: vytvoření uživatelského účtu vám zabere zhruba 5 až 10 minut podle toho, jak jste rychlí. Je to velice snadné. V prvním kroku vyplníte několik základních údajů, potvrdíte správnost e-mail před odkaz a po této validaci a přihlášení již vyplníte svůj profil se seznamovacím inzerátem. Některé údaje jsou povinné, ale jsou to opravdu nezbytné údaje, na základě kterých se pak můžete seznamovat. Celkem můžete přidat až 3 fotky.

Vyhledávání: vyhledávání lidí je na této seznamce velice snadné, a i když není předvoleb mnoho, tak můžete i tak poměrně přesně vyfiltrovat pouze takové uživatele, kteří vás zajímají. Z předvoleb máte k dispozici pohlaví, věk, stav, kraj nebo město, pohlaví, které uživatele zajímá a typ vztahu. Pak si ještě můžete vyfiltrovat pouze uživatele s fotkou a právě online.

Detail uživatele: po prokliku na detail uživatele vidíte přehledně vše potřebné, co uživatel vyplnil. Především kdo uživatele zajímá, v jakém věkovém rozmezí, odkud a také jaký typ vztahu uživatel preferuje. Pokud jste přihlášení, můžete uživateli přímo poslat první zprávu.

Komunikace na seznamce: ta probíhá pomocí zpráv, které můžete přehledně vidět ve jednotlivých vláknech, pokud si píšete s více uživateli. Zprávy jsou rychlé, přehledné a dá se tady velice pohodlně dopisovat, doslova chatovat bez prodlevy. Každé dopisování s konkrétním uživatelem můžete snadno celé smazat. Jinak zprávy se nearchivují, ale automaticky mažou po 30 dnech.

Zrušení účtu: pokud se rozhodnete pro zrušení účtu, je to velice snadné. Stačí na podstránce Můj účet kliknout na tlačítko Smazat účet a tím se vše ze seznamky smaže. Pokud budete chtít se seznamováním začít, musíte se znova zaregistrovat.

Výhody a nevýhody

Jedná se o poměrně novou, českou seznamku online, na které se člověk může velice snadno seznamovat a domluvit si první rande. Vše funguje jak má, a nejsou tady žádné nástrahy nebo nejasnosti ať už při registraci, vyhledávání, nebo při dopisování s ostatními.

Mezi výhody této seznamky patří především její jednoduchost, přehlednost a efektivní vyhledávání.

Mezi nevýhody patří menší množství uživatelů a chybí zde zatím možnosti zvýhodnění profilu, nebo nějaké placené funkce, které nabídnou nějaké výhody oproti ostatním. Ale i tyto věci časem budou, randino.cz se stále vyvíjí.

Hodnocení seznamky randino.cz

 • 7/10 – určitě doporučujeme
 • Navštívit seznamku: randino.cz

Tradiční seznamka.cz

Opravdu klasická a tradiční – taková je seznamka.cz jak svým rozvržením, tak i designem, který je ale funkční a osvobozen od nesmyslných designových výstřelů. Tato seznamka funguje již od roku 1998 a rozhodně patří mezi největší seznamku v ČR. Tato seznamka nabízí registraci a nejde tady až tolik o uživatelský profil z pohledu seznamování, ale je tady primárně pro to, abyste si pod ním mohli vytvářit jeden nebo více seznamovacích inzerátů, které se řadí do kategorií. Funguje tady opět jednoduché vyhledávání, které ale tvoří především široká nabídka kategorií. Seznamka funguje plnohodnotně zcela zdarma, ale pokud chcete, můžete svůj inzerát jednoduše zvýhodnit.

Seznamka seznamka.cz

Recenze a postřehy

Hlavní stránka: na hlavní stránce máte po ruce vše hezky přehledně a je jen na vás, jak začnete. Ze záhlaví se můžete dostat do kategorií, na fotoalba, přihlásit se nebo rovnou vložit inzerát. Pokud půjdeme níže, pak máte k dispozici rovnou vyhledávání, a to hned následuje výpis několika kategorií seznamky. Níže pak jsou jednotlivá města, články s tipy na seznámení a výpis mužů a žen formou fotek. Na závěr jsou potom poslední inzeráty na seznamce. Prostě z hlavní stránky můžete začít libovolně, ale pokud ještě nemáte účet, tak se určitě zaregistrujte.

Registrace: tady se nabízí buď vložení inzerátu, při kterém budete v podstatě zaregistrováni na bázi e-mailu, aniž byste si vyplňovali profil, nebo musíte kliknout na Přihlásit se, tady potom zvolit Registrovat zdarma a založit si tak účet. Rychlejší je cesta přes vložení inzerátu s tím, že si profil můžete doplnit později. Popravdě jsme nepřišli na to, který způsob je lepší, ale v obou případech to vede k úspěšnému vložení seznamovacího inzerátu. Při zadávání každého inzerátu je potřeba vybrat jeho kategorii, město a text inzerátu. Máte také možnost zvolit inzerát jako anonymní. Je to jednoduché, akorát pozor na volbu vhodné kategorie, kterých je tam poměrně dost.

Vyhledávání: vyhledávání lidí, resp. seznamovacích inzerátů je jednoduché, ale je tady hodně důležité vždy zvolit jednu z mnoha kategorií, protože to má velký vliv na samotný výpis, který už potom můžete upřesnit tím, odkud mají lidé být podle regionu nebo města, jaké pohlaví vás zajímá a potom také věkové rozmezí a možnost výpisu pouze s fotkou. Pozor je třeba věnovat volbě kategorie, která zahrnuje u vztahů také volby kdo koho hledá, takže pokud jste žena a hledáte muže, je vhodné zvolit On hledá ji.

Detail uživatele / seznamovací inzerát: protože funguje seznamka.cz na bázi inzerátů, tak vyhledávání vám zobrazuje rovnou znění celého inzerátu, na který můžete odpovědět. Pokud tento inzerát někdo zadal anonymně, nebo nemá vyplněný profil, tak se o takovém člověku mnoho nedozvíte. Naopak ale máte již na výpisu dostupné znění celého inzerátu, vidíte pohlaví, věk i město, takže vše podstatné máte na očích.

Komunikace na seznamce: probíhá tady formou vzkazů mezi uživateli, případně odpovědí na konkrétní inzerát, která se vám ukáže u inzerátu. Takže poznáte, na který inzerát vám kdo odpoví, ale také můžete tuto odpověď přehlédnout. U vzkazů jsou smíchány všechny odpovědi, takže v případě, že byste komunikovali s více lidmi najednou se může stát, že se budete v komunikaci ztrácet. Vzkazy si můžete vypsat pouze přijaté nebo odeslané, případně vypsat jen nepřečtené. Pro základní navázání komunikace to bohatě stačí.

Zrušení účtu: pokud se rozhodnete pro zrušení účtu, je to i na této seznamce velice snadné. Stačí na podstránce Můj účet kliknout na Zrušení celého účtu a je to. Pokud budete chtít se seznamováním tady opět začít, budete se muset opět zaregistrovat.

Výhody a nevýhody

Tato tradiční česká seznamka s historií čtvrt století vám umožní snadné a pohodlné seznamování na bázi seznamovacích inzerátů a je až povinností tuto seznamku vyzkoušet. Patří k největším v ČR, je tady opravdu hodně lidí a je možné, že se tady dokonce seznámili už třeba i vaši rodiče. Vše tady funguje jak má a rozhodně se není čeho obávat.

Mezi výhody této seznamky patří především její velikost a počet seznamovacích inzerátů s možností jejich zvýhodnění – topování. Můžete tady mít několik inzerátů najednou, a kromě vážného vztahu hledat třeba také někoho pro společný sport.

Mezi nevýhody, které ovšem ničemu nebrání, patří určitě duplikování funkcí například při registraci, nebo u vzkazů, kdy vzkazy jsou jak u inzerátu, tak ve vzkazech. V některých částech seznamky je také horší orientace, ale není to nic, co by člověku bránilo v seznamování.

Hodnocení seznamky seznamka.cz

 • 9/10 – určitě doporučujeme
 • Navštívit seznamku: seznamka.cz

Osudová seznamka Štěstí.cz

Určitě pro mnoho lidí opravdu osudová seznamka, která zapadá také mezi tradiční seznamky ať už svým přístupem, rozvržením i designem. Naštěstí je dost přehledná, i když některé položky v menu jsou možná zbytečné a vy stejně budete nejvíc klikat na inzeráty, o kterých je tato seznamka. I když tady už se jedná spíš o propojení profilu, jehož součástí je právě také inzerát. Štěstí.cz patří stejně jako seznamka mezi největší v ČR a seznámení zde je snadné. Stačí si prohledat podle předvoleb inzeráty a konkrétního člověka oslovit. Funguje tady také možnost VIP členství, které vám přinese užitečné funkce a také topování.

Seznamka stesti.cz

Recenze a postřehy

Hlavní stránka: hlavní stránce na první pohled dominují statistiky seznamky a následně fotografie uživatelů. V záhlaví se mění texty uživatelů, kteří napsali na tabuli a níže jsou potom hlavní položky menu, ze kterých je nejužitečnější položka Inzeráty. Pak už je tady především pravé menu, jehož součástí je na první pohled přihlašovací formulář, který ale není formulářem, ale prvkem, po jehož kliknutí se teprve dostanete na přihlášení, což je tak trochu nepochopitelný unikát. Níže pak je tlačítko pro registraci a upoutávka na příručku, jak se seznámit na seznamce Štěstí.cz. Ani to není plně funkční seznamka bez registrace, takže nemá smysl to odkládat a zaregistrovat se.

Registrace: po prokliku na tlačítko Vytvořit si profil v pravém menu se dostanete na poměrně jednoduchý registrační formulář, ve kterém vyplníte všechny nezbytné údaje, včetně seznamovacího inzerátu, který se pak všem ostatním zobrazuje. Pro dokončení registrace je potřeba také tady aktivovat svůj účet potvrzením e-mailu a pomocí SMS. Následně pak můžete po přihlášení svůj profil opravdu důkladně vyplnit informacemi o sobě, protože je tady velká nabídka předvoleb a některé z nich jsou možná až zbytečné, ale to ničemu nevadí.

Vyhledávání: stačí kliknout na položku Inzeráty v hlavním menu. Následně máte vypsané úplně všechny a pro jejich filtraci pak už stačí zvolit předvolby podle preferencí. Ty jsou rozděleny do takových dvou úrovní, a to hlavní a pak rozšířené, které si zobrazíte zelenou šipkou. Přestože je tady opravdu hodně uživatelů, může se velice rychle stát kombinací předvoleb, že vám výpis neukáže ani jednoho. To není žádná chyba, jen si dejte pozor na kombinování různých předvoleb a začněte nejen na seznamce štěstí.cz výběr postupně zužovat.

Detail uživatele: když už se prokliknete na detail uživatele, můžete se na této stránce dozvědět opravdu hodně, ale pokud někdo vyplní jen základní údaje, pak tady mnoho informací není. Na prvním místě ale obvykle uvidíte seznamovací inzerát, který je součástí profilu, následně údaje o uživateli, fotky, a níže potom jsou méně důležité informace typu povaha, majetek, mazlíčci a tak podobně. Pokud jste přihlášení, můžete poslat uživateli rovnou vzkaz nebo alespoň vybrat 1. dojem, například „zajímavý profil“ a uživatel potom uvidí na svém profilu, co jste vybrali. Mnohem víc ale udělá příjemná zpráva, než někomu posílat „dojem“. Na to asi nikdo moc nezareaguje.

Komunikace na seznamce: dopisování na této seznamce je snadné a přehledné. Připomíná tak trochu nějaké staršího poštovního klienta, ale je tady možnost zprávy jednoduše filtrovat, označovat si je a je tady i archiv zpráv. Rozhodně je tady možnost dopisování si s více lidmi výrazně přehlednější, než třeba na seznamka.cz a nestane se tak třeba, že vy vám nějaká zpráva unikla. K dispozici je také propracované blokování vzkazů, takže můžete předem omezit uživatele, kteří vám nemají psát třeba proto, že neodpovídají pohlaví nebo věku.

Zrušení účtu: pokud jste se už například seznámili a chcete zrušit účet, tak samozřejmě můžete. Stačí jít do vašeho účtu na přehled a vpravo dole je, i když celkem nenápadně, odkaz s názvem Zrušení mého účtu. Pokud budete chtít se seznamováním na štěstí.cz opět začít, budete se muset opět zaregistrovat.

Výhody a nevýhody

Určitě patří mezi výhody této seznamky její velikost a počet lidí na seznamce. Také můžete získat rozšířené funkce díky VIP členství, nebo svůj profil zvýhodnit před ostatními. Také vyhledávání je velice snadné a dají se dobře vyfiltrovat pouze uživatelé, kteří vás zajímají.

Mezi nevýhody, které ovšem ničemu nebrání, patří například pouze čtyři typy vztahů a naopak potom předvolby, které nejsou příliš zásadní pro seznamování, jako třeba hmotnost nebo výška – pro přátelství jsou to nepodstatné parametry. Pokud je člověk na seznamce poprvé, někdy není hned zřejmé, na co kliknout.

Hodnocení seznamky stesti.cz

 • 9/10 – určitě doporučujeme
 • Navštívit seznamku: stesti.cz

Klasická seznamka tvojerande.cz

Také tato seznamka patří mezi tradiční, i když zde jsou občas náznaky moderních funkcí typu Líbí se mi / nelíbí se mi, které moc k seznamování nepřispívají, ale rozhodně se zde dá seznámit a lidí je tady dost. Místy je to trochu horší s přehledností a filtrováním uživatelů, kteří se řadí podle toho, kdy byl kdo naposledy online. Součástí každého profilu je pak také seznamovací inzerát, nebo prostě popisek, kde může uživatel napsat svými slovy co hledá. Existuje tady také VIP členství, kterým získáte rozšířené funkce a váš profil bude lépe vidět.

Seznamka tvojerande.cz

Recenze a postřehy

Hlavní stránka: pokud přijdete na hlavní stránku této seznamky, tak toho v podstatě uvidíte snad úplně nejmíň ze všech ostatních. Dominantní je tady registrační formulář a informace o počtu registrovaných žen a mužů. V záhlaví je pak možnost přihlášení a to je skoro vše. Ke konci hlavní stránky pak jsou nejnovější registrovaní uživatelé s fotkou a pár odstavců s informacemi o seznamce. Seznamka jako taková s možností vyhledávání se ukáže až po přihlášení, takže se nenechte odradit a klidně se registrujte, protože i na této seznamce se dá seznámit.

Registrace: registrace začíná na hlavní stránce a ve chvíli, kdy vyberete pohlaví, zadáte e-mail a heslo, tak po odeslání se dostanete na další krok, kde vyplníte další důležité údaje, jako třeba přezdívku a text seznamovacího inzerátu a kliknete na Dokončit registraci. Následně vás seznamka rovnou přihlásí a nabídne vám možnost přidat fotky. V tuto chvíli se ještě hodí doplnit si údaje na profilu a máte hotovo. Registrace zabere chvilku a není tady žádná překážka.

Vyhledávání: máte na výběr ze dvou způsobů procházení výsledků. Buď kliknete na položku Seznamka a v tuto chvíli bude výpis uživatelů, kdy vidíte fotku, věk a město, odkud uživatel je. Po najetí na fotku se ukazuje seznamovací inzerát. Pokud ale kliknete na inzeráty, získáte stejný výpis, ale bude vedle fotky ihned viditelný a čitelný inzerát uživatele. Záleží na vás, který formát je pro vás příjemnější. Filtrování potom probíhá na základě předvoleb a mezi základní patří volba vzdálenosti od vás nebo volba kraje / města. Následuje potom věkové rozmezí a podle potřeby další rozšířené předvolby.

Detail uživatele: po prokliku na detail uživatele se vám zobrazí fotka s možností volby líbí se mi / nelíbí se mi, pak také možnost napsat zprávu, označit uživatele, že se vám líbí, přidat do adresáře a níže potom seznamovací inzerát, pod kterým jsou případné shody mezi tím, co máte vyplněno vy a co tento uživatel. Následuje potom výpis základních informací o uživateli a v podstatě se dozvíte vše důležité.

Komunikace na seznamce: jako na každé z uvedených seznamek, tak i na této můžete každého uživatele oslovit napsáním zprávy. Bohužel systém zpráv je tady asi nejméně přehledný ze všech a těžko se v nich orientuje. Příliš tomu nepomáhá ani možnost přímého pokecu mezi uživateli, na kterém se nám nepodařilo s nikým popovídat. Toto je asi nejslabší místo seznamky, ale pokud si člověk zvykne a narazí na někoho s dostatečnou trpělivostí, tak je pravděpodobně možné i tady popovídat, nebo alespoň vyměnit pár zpráv a pak komunikovat někde jinde.

Zrušení účtu: když budete chtít na této seznamce zrušit svůj účet, je to bez problémů možné také, akorát nám trvalo déle najít, kde se to dělá. Dostali jsme se tam přes odkaz na Nastavení, změna hesla a pak na konci stránky je odstranění ze seznamky. Zadáte své aktuální heslo a zrušíte tak účet.

Výhody a nevýhody

Určitě patří mezi výhody této seznamky opět její velikost a počet lidí na seznamce. Také můžete získat rozšířené funkce a zvýhodnění díky aktivaci VIP členství. Vyhledávání je snadné a máte možnost zvolit mezi dvěma typy výpisů.

Mezi nevýhody této seznamky patří především její nepřehlednost. Navíc ve vyhledávání je standardně řazení podle toho, kdo byl naposledy aktivní nebo je právě online a to znamená, že kdykoliv se na seznamku podíváte, tak obvykle vidíte stále dokola ty stejné uživatele. Mezi další nevýhody patří nepřehledné zprávy mezi uživateli, včetně možnosti pokecu.

Hodnocení seznamky tvojerande.cz

 • 7/10 – určitě doporučujeme
 • Navštívit seznamku: tvojerande.cz

Výsledné hodnocení online seznamek / přehled

# randino.cz seznamka.cz stesti.cz tvojerande.cz
Hlavní stránka přehledná přehledná přehledná přehledná, málo obsahu
Registrace snadná a rychlá snadná a rychlá snadná a rychlá snadná a rychlá
Vyhledávání snadné snadné snadné snadné
Detail uživatele / inzerát přehledný přehledný, stručný přehledný, rozsáhlý přehledný
Komunikace na seznamce snadná, přehledná snadná snadná, přehledná méně přehledná
Zrušení účtu ano ano ano ano
Zvýhodnění ne topování inzerátů VIP členství, topování inzerátů VIP členství
Celkové hodnocení 7/10 9/10 9/10 7/10
url randino.cz seznamka.cz stesti.cz tvojerande.cz

Další seznamky online, které fungují a doporučujeme

 • rande.cz – je to ekvivalent a dá se říct kopie k seznamka.cz. obě patří pod stejného provozovatele a registrací na jedné se můžete seznamovat i na druhé
 • elitedatecz – seznamka pro náročnější, hledající opravdu vážný vztah. Placené členství, které ale odradí spoustu lidí, kteří na seznamkách jen ztrácí čas a hrají si s ostatními
 • znamost.cz – také tradiční seznamka, na které se dá určitě seznámit
 • evropska-seznamka.cz – v podstatě takový katalog mužů z celé Evropy, které mohou ženy kontaktovat
 • i60.cz/seznamka – seznamka tady je součástí portálu pro seniory, a i tady se můžete úspěšně seznámit, pokud patříte mezi seniory
 • nalovu.cz – v podstatě také jedna z tradičních seznamek založená především na kategoriích a doplňkovém vyhledávání
 • seznamit.cz – tradiční seznamka velice podobná třeba rande.cz
 • lide.cz - tato seznamka bohužel skončila v prosinci roku 2020 bez jakékoliv náhrady

Jaké typy kromě tradičních seznamek existují

 • Milenecká seznamka – místo určené především pro lidi, kteří hledají milenecký vztah a nechtějí se vázat. Můžete zde kromě úletu a nezávazných schůzek objevit samozřejmě také vážný vztah.
 • Amatérská seznamka – jedná se především o erotickou seznamku na amatérech, takže zkuste hádat, jaké zaměření této seznamky asi může být. Dobré je, že přesně víte, kdo co hledá a nikdo si tady na nic nehraje.
 • Seznamka pro seniory – seznamky tohoto typu jsou buď součástí nějakého portálu pro seniory, nebo jako klasická seznamka pro seniory omezená věkem. Určitě je vhodné zkombinovat s klasickou seznamkou a třeba napsat, v jakém věkovém rozmezí hledáte, případně využít sekci pro seniory.
 • Seznamka pro cizince – jsou zaměřeny na uživatele podle toho, jaká je jejich národnost a ulehčují tak výrazně seznámení s cizincem
 • Seznamka pro náročné – existují dokonce seznamky pouze pro náročné. Tento pojem je ovšem někdy zavádějící. Může se jednat o seznamku určenou pro majetné, ale také pro náročné z pohledu vztahu. Obvykle tady jsou nějaké kvízy a profil osobnosti.
 • Seznamky podle města – pokud se chcete seznámit v rámci většího města, jako je třeba Praha, Brno, Ostrava, nebo třeba Olomouc, pak naleznete seznamky, které se zaměřují pouze na konkrétní město, případné jeho blízké okolí.
 • Seznamky podle orientace (lesbická, pro gaye) – pokud vás zajímá stejné pohlaví, pak na českém internetu naleznete lesbické i gay seznamky, ale bude tady méně lidí. Tradiční seznamka vám může díky správné kategorii, nebo volbou orientace posloužit stejně dobře.
 • Facebook seznamka – teprve se tak nějak rozjíždí, případně můžete využít velké množství seznamovacích skupin, stačí se přihlásit na Facebook. Chce to ale trpělivost a hodně štěstí, protože je to méně komfortní než s profilem na seznamce.
 • Křesťanská seznamka (pro katolíky) – naleznete také stránky, kde se můžete seznamovat pouze s lidmi, kteří mají stejné náboženské vyznání. Opět ale poslouží dobře téměř jakákoliv jiná tradiční seznamka s tím, že uvedete, že jste věřící.
 • Bezplatná seznamka zdarma – téměř každá solidní česká seznamka je bezplatná a umožňuje vám alespoň základní seznamování zdarma. Pokud chcete být víc vidět nebo využívat lepší funkce, pak si můžete tato zvýhodnění koupit formou VIP členství, nebo topování. Na seznamky, které hned požadují nějaký poplatek, aniž byste viděli reálné uživatele, dávejte pozor. Především pak na svou kartu a čtěte obchodní podmínky.
 • Seznamka bez registrace – spousta lidí láká z nějakého důvodu seznamování bez registrace, ale ono je to prostě potřeba, už kvůli správě svého profilu. Skutečně bez registrace by se dala využít třeba nějaká SMS seznamka, nebo byste se museli přihlásit na seznamce přes Facebook, pokud to je podporováno.
 • Seznamka pro děti – existují už i dětské seznamky, které jsou ale ve skutečnosti spíš pro rodiče a jejich děti. Rodiče tady hledají pro své děti kamarády a nebo třeba shánějí zájemce o stejný kroužek.
 • Seznamka avízo, annonce – často také existuje sekce "seznamka" na některých inzertních serverech, takže dokonce i tady se můžete seznámit. Často tady jsou ovšem nabídky na placené služby a pro hledání vážného vztahu spíš doporučujeme tradiční seznamky.
 • Seznamka pro neočkované – jedná se poměrně o nový typ seznamování, který je určen pro lidi, kteří nejsou očkovaní proti covid-19. Existuje pro tyto účely facebook skupina pro neočkované.

Seznámení s cizincem online je jednoduché

Výhody i nevýhody – tradiční vs. úzce zaměřená seznamka

V podstatě se dají seznamky rozdělit na dva typy podle toho, na jaké lidi jsou zaměřené. Tradiční seznamky jsou pro všechny a potom se dá filtrovat na základě většího množství kategorií a předvoleb. Nějakým způsobem zacílené seznamky potom slouží pro určitou skupinu lidí, kterou spojuje například orientace, zájmy, víra, nebo účel, kvůli kterému hledají svůj protějšek. Oba tyto typy seznamek mají své výhody a nevýhody.

Tradiční seznamky

Mezi výhody tradiční seznamky patří skutečnost, že obvykle tady je opravdu velké množství lidí a může tady člověk najít opravdu kohokoliv. Ať už s ohledem na orientaci, typ vztahu, nebo třeba lokalitu. Pokud bychom měli vybrat pouze jeden typ seznamky, pak bychom dali přednost tradiční, zvlášť, pokud hledáte nějaký běžný typ vztahu a netýká se vás nějaký hodně limitující faktor, třeba vaše víra, která by byla na tradiční seznamce hodně limitující. Právě v takovém případě vy mohla být vhodnější úzce zaměřená, křesťanská seznamka, kde máte předem jisté, že tady budou lidé se stejným vyznáním.

Úzce zaměřené seznamky

Mezi výhody může v některých případech patřit jejich zacílení, které může být na tradiční seznamce třeba hůře vyhledatelné. Jak jsme zmínili výš, tak třeba křesťanská seznamka může výrazně zjednodušit hledání. Naopak seznamky, které jsou podle města, nebo třeba zájmu, bychom před tradiční seznamkou neupřednostňovali, pokud tedy není váš koníček nebo hobby tak zásadní, že by vás omezovalo v soužití s vaším novým protějškem.

Samozřejmě pokud třeba hledáte vážný vztah a zároveň je pro vás jako celoživotní koníček cestování, které ovlivňuje i váš běžný život, pak je vhodné hledat třeba na nějaké cestovatelské seznamce, ale přitom rozhodit sítě i na tradiční seznamce s tím, že zdůrazníte svůj koníček.

Jak z každé online seznamky dostat maximum

Věřte nebo ne, ale o úspěchu či neúspěchu na seznamce rozhoduje sám uživatel. Pokud budete na seznamce dodržovat některá, vcelku logická, pravidla a vyvarujete se zbytečných chyb, pak může takové seznamování online jít jako po másle. Rozhodně není měřítkem úspěchu počet lidí, kolik zaujmete, ale pouze lidé, které zaujmete tím, jací skutečně jste. Jak tedy na seznamce najít co nejefektivněji své štěstí a jít co nejdřív na první rande?

Vybrat si vhodnou seznamku, která má dobré recenze

Pokud jste se rozhodli pro online seznamování, tak jako první krok je volba nějaké seznamky, na které zkusíte své štěstí. Seznamek je, jen těch českých, několik desítek, tak která bude pro začátek ta nejvhodnější? Pokud hledáte typický vztah, ať už vážný, nebo nějaký přátelský, tak vám skvěle poslouží jakákoliv ze seznamek, které jsme uvedli v části České online seznamky, které opravdu fungují + recenze. Rozhodně neuděláte chybu ani s jednou. I kdybyste si měli na každé z nich udělat profil, tak vám to zabere dohromady možná hodinu, což není žádná ztráta času. Aktivně vyhledávat potom můžete každý den na jiné, už třeba jen pár minut. Vaše šance na seznámení bude mnohem vyšší.

Pokud si vyberete jakoukoliv jinou seznamku, kterou například naleznete na Google, Seznamu, nebo přes nějakou placenou reklamu, tak si určitě zkontrolujte provozovatele seznamky, nahlédněte do obchodních podmínek a zkuste si přes vyhledávač vyhledat „název seznamky – recenze“. Pokud nenajdete nic podezřelého, zkuste ji.

Zaregistrovat se a vyplnit seznamovací profil / inzerát

Na seznamky bez registrace moc nevěřte. A pokud nechcete, aby vám případně na firemní nebo osobní e-mail chodily například notifikace, nebo cokoliv, tak si pro účely online seznamování založte speciální e-mail. Registrace je nutná, protože jen tak si můžete vytvořit profil a využívat seznamky naplno.

Když už budete vytvářet svůj profil a třeba i seznamovací inzerát, tak nezapomeňte, že právě toto bude vaše vizitka na online seznamce a bude pracovat pro vás. Pokud vyplníte pravdivě co nejvíc informací, pak se vám možná ozve o něco méně lidí, ale budou mnohem víc odpovídat vašemu potenciálnímu protějšku. Takže s pravdou určitě ven, stejně tak se zásadními informacemi, které by později mohli vaše seznamování pokazit (např. nedořešený vztah, děti z předchozího manželství, hendikep atd.).

Nahrát alespoň jednu aktuální fotku

Máte důvod nenahrát na seznamce svou fotku? Pak byste tady asi neměli být. A proč svou fotku nahrát? Zvyšuje důvěryhodnost, můžete udělat první dojem, váš profil je mnohem lépe viditelný mezi ostatními, dokonce může být zvýhodněný a zobrazovat se víc no a také jsou lidé, kteří se na profily bez fotky ani nedívají. Takže pokud přidáte alespoň jednu aktuální a přirozenou fotku, na které vykouzlíte svůj úsměv, pak věřte, že vaše šance na seznámení jsou výrazně vyšší.

Aktivně na seznamce vyhledávat a komunikovat

Kromě perfektního profilu s nějakou fotografií, který pracuje pro vás a má za cíl zlákat vhodný protějšek, je tady ještě jeden pilíř pro úspěch. A to aktivní vyhledávání a prohlížení profilů. Když budete na seznamce noví, dá to víc práce projít si všechny uživatele, kteří odpovídají vašim předvolbám. Když to ale uděláte, tak potom už stačí kontrolovat pouze nově zaregistrované, a to vám moc času nezabere.

Když už vám někdo napíše, nebo vy narazíte na někoho zajímavého, tak si dejte trochu záležet při komunikaci a neomezujte se pouze na pozdravy a smajlíky. Pokud chcete vzbudit zájem a pozornost, buďte trochu upovídanější, zábavní a snažte se psát bez chyb. Budete tak mít mnohem větší šanci se alespoň zapovídat a potom uvidíte, jak se to bude vyvíjet.

Zkusit víc seznamek najednou

Ano, tím rozhodně nic neztratíte. Věnujte hodinu času založení profilů a potom si jen občas projděte na každé ze seznamek nově registrované uživatele. Věřte nebo ne, ale váš vysněný protějšek se může zrovna objevit tam, kde byste ho nejméně čekali, tedy i na nejmenší ze všech zkoušených online seznamek. Také můžete vhodně kombinovat nějakou větší tradiční seznamku a k tomu nějakou úzce zaměřenou v případě, že je to vhodné a přináší to nějaké benefity. Např. pokud hledáte člověka, pro kterého je nějaký koníček jeho životním stylem, nebo třeba rozhoduje víra, případně hledáte člověka s jinou než heterosexuální orientací. Pak se hodí zkusit také nějakou úzce zaměřenou seznamku, která může být výhodnější.

Dávat si pozor na podezřelé chování a nevzdávat to

Nikdy s sebou na seznamku netahejte naivitu a nějakou sebelítost. Vždy, ale úplně vždy se nakonec štěstí usměje na každého, takže buďte akorát trpěliví, pokud to zrovna nejde a nikdy nepřestávejte vnímat případné podezřelé chování člověka, který tam je za jiným účelem než za seznámením.

Nezapomeňte, že seznamka slouží k seznamování, takže pokud by na vás někdo zkoušel nějaké smutné životní příběhy, a dokonce po vás chtěl nějaké peníze, tak zásadně takové uživatele ignorujte, ideálně upozorněte provozovatele a prostě jděte dál. Někdy to trvá déle, někdy je to pár dnů, ale pokud vydržíte, nevzdáte se a budete dostatečně aktivní, tak nakonec i vy narazíte na někoho fajn, domluvíte si spolu rande a třeba to bude vaše osudové štěstí.

Aktualizováno: 20.2.2022