Pozor na neférové seznamky! Negativní recenze a zkušenosti. Podvod?

Vybrali jsme online seznamky, které mají negativní recenze a uživatelé s nimi mají špatné zkušenosti kvůli vypovězení členství, platbám a dalším poplatkům, které mohou být i několik tisíc korun.

Pozor na tyto online seznamky! Negativní recenze a zkušenosti nespokojených uživatelů

Tyto seznamky jsou často nazývány jako podvodné. Jestli jsou z pohledu zákona a principu svého fungování skutečně podvodné či nikoliv nevíme, ale skutečnost je taková, že na nich můžete utratit (podle nás) zbytečně mnoho peněz a mít nepříjemné zkušenosti, které v online recenzích zmiňuje velké množství zklamaných uživatelů. Cílem tohoto článku je pouze upozornit na to, že můžete na některých seznamkách utratit mnohem víc peněz, než byste čekali a řešení vaší nespokojenosti může být zdlouhavější. Proto je potřeba vždy číst také obchodní podmínky a předejít tak zbytečným zklamáním. Zároveň by ale měla seznamka nebo jakákoliv jiná služba fungovat tak, aby své zákazníky nedostávala do nepříjemné situace a byla transparentní.

Síť seznamek s předraženým placeným členství a systém provizních partnerů

Jedná se typicky o seznamky, na které se můžete zaregistrovat obvykle zdarma, ale dříve nebo později je možné, že se necháte zlákat na placené členství, ke kterému použijete platební kartu a nastaví se, nebo vy sami nastavíte, automatické prodlužování členství. Než to zjistíte a než takové členství vypovíte, může se stát, že utratíte několik tisíc korun, což může být velice nepříjemný výdaj obzvlášť v případě, že s tím nepočítáte a takovou seznamku třeba již dávno nepoužíváte.

Tyto online seznamky mají obvykle partnerský program, a to je také důvod, proč existuje tolik různých porovnávačů seznamek, které se těmito seznamkami zabývají, propagují je a díky vysokým pozitivním hodnocením a spoustě hvězdiček vyvolávají klamavý dojem, že by je měl každý ihned vyzkoušet. Cíl je jediný – přes affiliate (provizní) odkaz si vydělat, tzn. vás přivést na jednu z těchto seznamek, s cílem, že se zaregistrujete a následně utratíte nějaké peníze za členství. Z této útraty potom mají porovnávače seznamek nebo weby, které na ně odkazují, několikaprocentní provizi. Nemusí to být pouze porovnávače, ale jakékoliv recenze seznamek, nebo článek o seznamování, ze kterého vede odkaz na jednu z takových seznamek.

A pozor! Co je hodně nepříjemné, tak tyto seznamky přes provizní odkaz nebo tlačítko doporučuje také mnoho autoritativních, solidních českých portálů a webů, takže potom je opravdu těžké nepodlehnout a takovou online seznamku prostě nevyzkoušet – zvlášť v případě, že třeba nemáte při seznamování štěstí a člověka začne tížit určitá beznaděj. Pokud budete na svém oblíbeném webu a narazíte na propagaci takových seznamek, které mohou člověka stát i několik tisíc korun, pak takový web zkuste kontaktovat a odkázat je na online stížnosti a negativní zkušenosti utrápených uživatelů, kteří podlehli a takové služby je stály vysoké částky. Pro takového seniora v důchodu, nebo třeba člověka v invalidním důchodu to může být o to bolestivější.

Výjimečně se dá narazit i na porovnávače, které alespoň zmiňují jako nevýhodu vysoké poplatky a u dvou porovnávačů jsme dokonce viděli upozornění, že seznamka byla označena jako neférová největší spotřebitelskou organizací dTest.

Stejně tak existují i férové a spolehlivé seznamky, jako třeba česká elitedate.cz, na které se dá seznámit a najít vážný vztah. Také zde se můžete dočíst o neférových seznamkách a je tady mnoho dalších článků o seznamování.

Vždy každou online seznamku trochu prověřte a buďte víc všímaví

Velice často jsou tyto seznamky propagovány v porovnávačích seznamek a dá se říct, že téměř všechny seznamky, které jsou v těchto porovnávačích, tak fungují na podobném principu. O něco „sofistikovanější“ porovnávače zahrnují vedle těchto seznamek do porovnání i solidní české seznamky a pak takové porovnání vypadá ještě důvěryhodněji. Bohužel pro solidní českou seznamku to není nic příjemného, když se nachází mezi takovými a potom lidé obecně odsuzují online seznamování. Pokud zkoušíte jakoukoliv online seznamku a neznáte ji dobře, tak si vždy zkuste přes Google vyhledávač najít název seznamky + zkušenosti (příklad dotazu) a podívat se, jestli nenajdete nějaké negativní recenze a zkušenosti lidí, kteří nebyli spokojeni a zanechali nějakou online recenzi.

Na každé seznamce si také kontrolujte provozovatele a pokud je provozovatel ze zahraničí, pak zbystřete, protože vždy je snadnější řešit jakékoliv nepříjemné záležitosti v rámci ČR, než přes hranice. Nezapomeňte také prohlédnout obchodní podmínky a věřte, že na skutečně nejlepší seznamce se vždy můžete seznámit zdarma i bez toho, aniž byste museli cokoliv platit kartou a nevědomě potvrdit třeba automatické platby. Něco jiného jsou rozšířené funkce nebo topování inzerátů, kdy opravdu dostanete něco navíc a za rozumné peníze.

Negativní recenze a zkušenosti uživatelů na internetu

Jak už jsme uvedli výše, není nic jednoduššího než si ideálně do Google vyhledávače zadat vyhledávací dotaz, který zahrnuje název seznamky, kterou chcete vyzkoušet v kombinaci se slovy negativní recenze, negativní zkušenosti a tak podobně. Ve výsledcích vyhledávání pak můžete objevit negativní recenze a zkušenosti uživatelů, kteří se již před vámi setkali s nějakými potížemi na konkrétní seznamce. Nemusí to být nutně neférová nebo podvodná online seznamka, ale může pouze vychytrale využívat mezer a skulin v zákonech a nebýt dostatečně transparentní ve svém fungování. No a pak se člověk spálí, a aniž by se třeba seznámil, tak ještě utratí nemalé peníze.

Provozovatelé takových seznamek obvykle nejsou z ČR, ale ze zahraničí

Společným znakem seznamek, ke kterým se vážou negativní recenze a zkušenosti uživatelů, je provozovatel této služby ze zahraničí. Typicky můžete v kontaktních údajích objevit Nizozemsko (Amsterdam), Lucembursko, Švýcarsko a podobné země. Pokud na seznamce objevíte jiného než českého provozovatele, pak zvyšte svou opatrnost, protože v případě jakéhokoliv sporu je mnohem složitější cokoliv řešit se zahraniční firmou. Výjimkou jsou celosvětové sociální sítě, které jsou ale tak známé a vyzkoušené, že tady nějaké riziko nehrozí.

Porovnávače seznamek běžně lžou o nejlepších seznamkách 2022

Pokud narazíte na jakoukoliv stránku, která propaguje nejlepší seznamky, navíc jako seriózní a důvěryhodné, tak si dávejte velký pozor, kam se potom z takového porovnávače prokliknete. Obvykle je totiž velká šance, že přes provizní odkaz skončíte na jedné z mnoha seznamek, která se vám může prodražit. To, že zadáte svůj e-mail, aniž byste vůbec viděli reálné uživatele, není to nejhorší – maximálně vás čeká nějaký spam, ale neutratíte zbytečně několik tisíc. Tyto seznamky jsou obvykle hodně podobné, jen se liší použitá grafika a případně tváře atraktivních žen i mužů, kterým se potom těžko odolává. A navíc, když všechny ty seznamky mají tak vysoké hodnocení, palec nahoru a obvykle vždy pět hvězdiček… kdo by neuvěřil, že ano?

Na tyto seznamky vás budou porovnávače lákat nejvíc

Porovnávače zahrnují především seznamky, které nabízí partnerský provizní systém. Přece nebudou někdo propagovat nějakou službu jen tak. Tyto seznamky si samozřejmě mohou dovolit vyplácet provize, protože členství není zadarmo a může se stát, že než si dalších plateb všimnete a povede se vám toto členství zrušit, tak zaplatíte další období. Navíc tyto porovnávače obvykle nikde nezmiňují a seznamkám udělují neopodstatněné, vysoce kladné hodnocení, typicky 90 až 100 %. Přitom v přímém porovnání s férovou českou seznamkou, jako je třeba seznamka.cz, stesti.cz nebo tvojerande.cz by tyto seznamky neměly ani 20% hodnocení. Které porovnávače zahrnují online seznamky, na které je spousta negativních recenzí?

 • 5nejlepsichseznamek.cz (be2, Academic Singles, Singles50)
 • seznamovaci-seznam.cz (be2, Academic Singles, Singles50)
 • top5prilezitostneseznamky.com (be2)
 • vaznaseznameni.cz (Academic Singles)
 • zahybaniprozeny.cz (jiné nedůvěryhodné seznamky)
 • nejlepsi-seznamky.com (jiné nedůvěryhodné seznamky)
 • top-seznamky.com (jiné nedůvěryhodné seznamky)

Je celkem srandovní, že někdo porovnává mezi sebou seznamky, které jsou v podstatě duplicitní a patří stejnému provozovateli. Rozhodně není pravda, že se jedná o nejlepší seznamky a tak podobně, protože žádné jiné seznamky a už vůbec ne české nemají tolik negativních recenzí. Naopak, na české seznamky snad ani žádné špatné recenze nenajdete, pokud nebudete počítat občas nějaké zaujaté názory a rozzlobené uživatele, kteří například seznamku neumí používat, nebo si ji pletou dokonce s nějakou jinou.

Další nedůvěryhodné seznamky, které bychom raději nezkoušeli

50slove.cz, benaughty.com, bezzavazku.com, bokovka24.com, bolestaslast.cz, ceskyflirt.com, czech-milfs.com, dirtydating.com, eroticka-schuzka.com, milf-book.com, mladsihleda.com, mojemilfka.cz, nadrzenatajemstvi.com, pouzejednanoc.cz, smyslnemyslenky.com, tajnyzralyflirt.com, tedradost.com, topmaminy.cz, vyhledavacmilf.com, wantmatures.com, zhava-schuzka.com, zhavenoci.cz, zhave-rande.com

Jaké jsou negativní recenze a zkušenosti uživatelů?

Jedná se o reálné zkušenosti uživatelů těchto seznamek, kteří se online podělili a díky nim může být mnoho dalších uživatelů opatrnějších a tyto seznamky vynechat. Nevylučujeme, že některé z recenzí mohou být méně objektivní nebo že si tito uživatelé nepřečetli obchodní podmínky. Výsledkem je ale negativní recenze seznamky a špatné zkušenosti, a proto se tímto tématem zabýváme a níže  uvádíme, co je obvyklým předmětem takové negativní recenze.

Na co si uživatelé seznamek obvykle stěžují

 • Problémy s odstoupením od smlouvy
 • Problémy se zrušením prémiového nebo VIP členství
 • Neoprávněné strhávání plateb
 • Neoprávněné vymáhání peněz
 • Nekalé obchodní praktiky
 • Platby a poplatky až několik tisíc korun

Jedná se o stížnosti reálných uživatelů, které si můžete prohlédnout online, udělat si sami názor na fungování takových seznamek a rozhodnout se, jestli takové služby využijete nebo ne. A pokud ano, tak jestli vám to skutečně za takové peníze a potencionální problémy například se zrušením členství stojí.

Víme, které seznamky opravdu fungují

O tom, které české seznamky fungují, jsme zveřejnili tento článek. Není nic lepšího a jednoduššího než vyzkoušet právě tyto seznamky, které naprosto spolehlivě a dobře fungují zcela zdarma. V případě, že budete chtít zvýšit šanci na seznámení, tak můžete využít buď placené funkce navíc, nebo třeba jen zvýhodnit svůj seznamovací profil či inzerát topováním, a to i přes SMS.

Kromě tradičních českých seznamek můžete využít také velké množství dalších seznamek, které se zaměřují pouze na užší skupinu uživatelů třeba podle orientace, místa, zájmů, víry a tak podobně.

Přejeme vám hodně štěstí na seznamkách a věřte, že když budete jen trochu opatrní a všímavější, tak při online seznamování určitě neuděláte zbytečné chyby a budete úspěšní.