Facebook přihlášení

Bez facebook přihlášení se neobejdete. Krok za krokem jak se přihlásit na facebook přes telefonní číslo nebo e-mail a také jak najít svůj fb účet a obnovit si heslo pro přihlášení.

Facebook

Jak se přihlásit na facebook?

Pokud už máte na facebooku svůj účet, pak jste se museli registrovat. Při registraci na facebooku musíte zadat svůj e-mail, nebo telefonní číslo a podle toho se pak můžete na facebook přihlásit jedním z těchto způsobů. Pokud následně vyplníte i druhý údaj, budete se moci přihlašovat podle nálady e-mailem nebo telefonním číslem.

Přihlášení přes e-mail

Pokud jste při registraci vyplnili e-mail, nebo ho následně doplnili, pak se můžete na facebook přihlásit zadáním svého e-mailu a hesla. Pokud se vám nedaří přihlásit přes e-mail, zkuste ještě místo něj zadat své telefonní číslo. Pokud se vám ani tímto způsobem nepodaří přihlásit, bude nutné své heslo obnovit.

Přihlášení přes telefonní číslo

Pokud jste při registraci vyplnili své telefonní číslo, nebo ho následně doplnili, pak se můžete na facebook přihlásit zadáním svého telefonního čísla a hesla. Pokud se vám nedaří přihlásit přes telefon, zkuste ještě místo něj zadat e-mailovou adresu, kterou používáte a je tedy šance, že jste ji zadali i při registraci. Pokud se vám ani tímto způsobem nepodaří přihlásit, bude nutné své heslo obnovit.

Formulář pro přihlášení na facebooku

Facebook - přihlášení

Obnovení hesla pro přihlášení na Facebook

Pokud se vám nedaří přihlásit na facebook pomocí telefonního čísla nebo e-mailu a zadáním heslo, je možné, že zadáváte také špatné heslo. Nebo si ho prostě nepamatujete a potřebujete získat nové. Nejprve ale musíte kliknout na odkaz „Nepamatujete si heslo?“, který je v přihlašovacím formuláři. Když na tento odkaz kliknete, dostanete se na stránku, která vám umožňuje zjistit, zda-li vůbec na facebooku máte nějaký účet. Je totiž možné, že jste se ještě nezaregistrovali, nebo ano, ale na jiný e-mail, nebo třeba na staré telefonní číslo, které už nepoužíváte a prostě jste zapomněli.

Vyhledejte svůj účet

Takže pokud se tedy chceme přihlásit na facebook a nejde nám to, tak zkusíme obnovit své heslo. Po kliknutí na „Nepamatujete si heslo?“ se dostáváme na stránku s možností vyhledat svůj účet podle čísla mobilu nebo podle e-mailu. Doporučujeme vyzkoušet nejprve ty, které používáte aktuálně a pokud se nedaří, pak vyzkoušejte i ostatní – například nějaký jiný pracovní e-mail nebo služební telefonní číslo. Pokud svůj účet najdete, můžete pokračovat dál v obnovení hesla. Pokud ne, budete se muset na facebook zaregistrovat.

Formulář pro vyhledání účtu na facebooku

Facebook přihlášení - vyhledejte svůj účet

Obnovení hesla pro přihlášení

Pokud se vám podařilo najít pomocí telefonního čísla nebo e-mailové adresy svůj účet, tak máte skoro vyhráno. Jediné, co teď musíte udělat, tak si nechat poslat kód pro obnovení hesla. Facebook vám nabídne možnost odeslání kódu e-mailem, nebo pomocí SMS na váš mobilní telefon. Vyberete tedy jednu z možností a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Formulář pro obnovení hesla na facebooku

Facebook přihlášení - obnovení hesla

Následně se vám načte stránka pro zadání kódu, který vám přišel buď na mobilní telefon, nebo do vaší e-mailové schránky. Tento kód zadáte a opět kliknete na tlačítko Pokračovat.

Formulář pro zadání bezpečnostního kódu

Facebook přihlášení - zadání bezpečnostního kódu

Nyní se vám načte stránka pro zadání nového hesla. Kliknutím na otazník se můžete podívat na doporučení, jak vytvářet silná hesla (to neplatí pouze pro facebook, ale kdekoliv jinde). Takže vyplníte nové heslo, zkontrolujete a kliknete na tlačítko Pokračovat.

Formulář pro výběr nového hesla k přihlášení

Facebook přihlášení - vyberte nové heslo

Pokud proběhla změna úspěšně, dostanete potvrzovací SMS a načte se vám stránka s informací o tom, že heslo pro přihlášení na facebook bylo změněno. Pro větší bezpečnost ještě doporučujeme zvolit možnost odhlášení ze všech zařízení pro případ, že by někdo znal vaše staré heslo.

Potvrzení o změně hesla vašeho facebook účtu

Facebook přihlášení - heslo bylo změněno

Gratulujeme! Nyní se můžete opět přihlásit na facebook a vyzkoušet například nějakou facebook skupinu pro seznámení.