Jaké výhody přináší tradiční seznamka oproti těm úzce zaměřeným

Pod pojmem tradiční seznamka máme na mysli seznamku, která je určena pro všechny lidi a v podstatě se zde může seznámit úplně každý. Mezi tyto seznamky patří určitě randino.cz, ale také tvoje rande.cz, štěstí a další.

Hlavní výhody tradiční seznamky

Velkou výhodou tradičních seznamek je množství lidí, kteří zde jsou a kteří ani přesně neví, co hledají, nebo se naopak nebrání různým typům vztahu. Typicky zde třeba lidé mohou hledat přátelství, nebo někoho, s kým budou trávit volný čas s výhledem, že pokud si budou rozumět a přeskočí jiskra, tak z toho může být i vážný vztah. Toto je asi zásadní a velká výhoda každé tradiční seznamky, která vás může překvapit tím, že tam objevíte opravdu životní lásku. A pokud nehledáte zrovna vážný vztah, je možnost tady oslovit spoustu dalších lidí, kteří třeba chtějí jen popovídat, sdílet své radosti nebo starosti.

A jaké jsou nevýhody?

Tím, že je tradiční seznamka pro všechny, tak je zde samozřejmě více různých lidí a vy musíte odfiltrovat opravdu jen ty pro vás, případně být trpělivější, pokud to na vás bude zkoušet někdo, kdo si ani nepřečte váš profil. Také z principu fungování takové obecné seznamky jsou funkce a filtry často obecnější, nebo naopak jich je tolik, že se v tom člověk může občas ztrácet. Je to ale individuální a třeba na randino.cz/seznamka naleznete pár předvoleb, díky kterým i tak vyfiltrujete užší okruh lidí a pak už je to na sympatiích třeba podle fotky nebo seznamovacího inzerátu.

Úzce zaměřené seznamky – podle města, hobby, nebo lechtivé

Úzce zaměřené seznamky mají velkou výhodu ve chvíli, kdy je pro vás například lokalita, koníček, orientace, vyznání, nebo prostě jakýkoliv jiný záměr prioritou a pro případný vztah je vaše zaměření zásadní. Podle tohoto bychom mohli rozdělit seznamky následovně:

Hobby seznamky

Pokud máte nějaké celoživotní hobby, nebo koníček, který může být třeba časově náročný a výrazně ovlivňovat váš běžný život, pak vám třeba ani nezbývá jiná možnost než najít někoho, kdo je na tom stejně jako vy. A právě v tuto chvíli přichází na řadu seznamka, které je zaměřena třeba pouze tyto lidi. Obvykle jsou tyto typy seznamek součástí nějakého webového portálu, který se věnuje nějakému hobby, zájmu a tak podobně.

Seznamky podle města

Občas se dá narazit také na nějakou seznamku, která je zaměřena pouze na lidi z konkrétního města. Velkou nevýhodu je skutečnost, že dnes už lidem ani tolik na vzdálenosti nezáleží a často je okruh 30 až 50 km jako zcela přijatelný a není překážkou. Mnoho lidí se také neustále pohybuje třeba mezi Prahou a Brnem a je jim úplně jedno, ze kterého z těchto dvou měst bude dotyčný člověk. Pokud ale někomu opravdu záleží na stejném městě, pak může být taková seznamka právě pro něj.

Seznamky podle orientace

Pokud je pro vás prioritou stejné pohlaví, pak vám taková seznamka může ušetřit spoustu času, protože sem chodí, logicky, lidé se stejnou orientací. Ale i přesto sem určitě nechodí všichni takoví lidé a pokud nevyzkoušíte třeba nějakou větší tradiční seznamku, která má kategorie také pro LGBT uživatele. I na naší seznamce můžete jednoduše hledat mezi lidmi, které zajímá stejné pohlaví. Jako žena můžete zvolit, že vás zajímají ženy, jako muž zase muže.

Seznamky pro věřící (křesťanská/katolická)

Pokud je pro někoho víra až na prvním místě, pak je pochopitelně snadnější hledat mezi lidmi, kteří to mají stejně, protože třeba podle víry a vyznání je na seznamkách těžší vyhledávat. Obvykle nikde na profilu není možnost vybrat, jestli jste nebo nejste věřící. Takže potom je určitě výhodnější třeba taková křesťanská seznamka. I tak ale můžete souběžně s ní zkusit své štěstí na tradiční seznamce.

Erotické seznamky

Stejně jako předchozí typy seznamek je zde zásadní účel hledání a určité omezení okruhu lidí. Takže pokud je pro někoho erotika na prvním místě a pak dlouho nic, pak bude takový člověk určitě úspěšnější na takové seznamce.

Výhody a nevýhody

Velkou výhodou úzce zaměřených seznamek je koncentrace lidí se stejným záměrem. Pak jsou často takové seznamky i svými funkcemi lépe přizpůsobeny konkrétnímu okruhu lidí. Vyhraněné zaměření pak je samozřejmě i určitou nevýhodou, protože je zde mnohem méně lidí a nejsou tady lidé, kteří třeba hledají cokoliv z výše uvedených věcí, ale není to pro ně priorita a věc na prvním místě. Takže můžete přijít o mnoho zajímavých lidí, kteří mají stejné zájmy jako vy, je jim jedno, odkud jste a ani erotika jim rozhodně není cizí, jen to prostě není tím nejdůležitějším faktorem při seznamování.

Kombinujte tradiční seznamku s úzce zaměřenou

Pokud se seznamujete online a je vám blízká svým zaměřením nějaká specifická seznamka, pak ji určitě využijte. Ideálně ale kombinujte víc seznamek a rozhoďte sítě pořádně. Udělejte si na to půl hodiny denně, založte si profily a občas seznamku také prohledejte. Uvidíte, že se na vás dříve či později usměje štěstí. A jestli to bude na tradiční seznamce, nebo třeba na seznamce pro vášnivé rybáře, tak to už je potom opravdu jedno.