Seznámení s cizincem

Jak na on-line seznámení s cizincem a na co si dát pozor? Výhodnější je celosvětová nebo alespoň evropská seznamka, ale určitě můžete mít štěstí i na české seznamce.

Seznámení s cizincem

Proč se lidé rádi seznamují s cizinci

Neexistuje jednoznačná odpověď, protože důvodů může být pochopitelně víc. Jedním z důvodů tak nemusí být ani vyloženě touha po seznámení s cizincem, ale může k tomu vést třeba touha opustit svou rodnou vlast, ve které se člověku nemusí líbit nebo třeba pracovní příležitosti za hranicemi. A právě takové seznámení s někým, kdo je třeba ze sousední země, může být cestou. Samozřejmě seznamování nemusí probíhat pouze kvůli navázání vážného vztahu, jak si pořád hodně lidí myslí. Na seznamce se dnes hledají především kontakty, známí, kamarádi a často vznikne vážný vztah až později.

Dobrodružství, fascinace cizí kulturou

Jedním z častých důvodů je touha po dobrodružství a obdiv cizí kultury. Takže lidé hledají cizince k seznámení v rámci ČR a mohou tak jednoduše poznávat kulturu jiné země, která je jim třeba už z nějakého jiného důvodu hodně blízká, nebo se jim prostě líbí. Mnoho čechů má také své kořeny v zahraničí, takže prarodiče mohou být například z Itálie a tak je to určitým způsobem pochopitelné. Těch důvodů a úmyslů může být opravdu mnoho a často není hlavním záměrem vážný vztah, ale spíš jiné zájmy. V případě sympatií to ovšem může dopadnou opravdu jakkoliv a ani založení rodiny není neobvyklé.

Cestování a život v cizině

Tento důvod se týká především mladších lidí a následně starších dospěláků a to z důvodu toho, že se ještě nebo naopak už nemusí vázat na svou rodinu, případně zaměstnání a tyto záležitosti jim jakkoliv nebrání v cestování, případně v nastartování nového života za hranicemi. Takové seznamování opět může být za několika účely a s různým časovým horizontem. Někdo chce na seznamce objevit kamaráda nebo kamarádku k procestování celé Evropy a zdokonalení se třeba v angličtině. Naopak jiný člověk by rád navázal nový vztah a usadil se třeba v zemi, která je mu už dlouho jakýmkoliv způsobem blízká a tedy najít někoho odtud je dobrá cesta a způsob, jak to zrealizovat.

Cizí jazyk

Není nic lepšího, než se cizí jazyk učit buď v cizí zemi, nebo s cizincem, který tento jazyk prostě dokonale ovládá. Opět je to jeden z důvodů, proč lidé mohou na seznamce hledat cizince a navazovat tak přátelský vztah za tímto účelem. Navíc často je takové seznámení oboustranně velice přínosné, protože vy se naučíte velice dobře cizí jazyk a naopak svému protějšku můžete výrazně pomoci s češtinou. No a vyloučit následně jakýkoliv další vztah je nemožné, takže často se stane, že si pak tito lidé padnou do oka a pouhé přátelství se přetaví na vážný vztah.

Proč se lidé rádi seznamují s cizinci

Užitečné rady pro seznámení s cizincem

V podstatě je potřeba dodržovat stejné zásady, jako při seznamování s kýmkoliv jiným. Kromě toho ale můžete svůj seznamovací inzerát napsat anglicky a kromě českých seznamek využít také nějakou celosvětovou, nebo alespoň evropskou seznamku. Pokud ale hledáte seznámení s cizincem na území ČR, pak jsou české seznamky stále nejlepší volbou. Jen je potřeba inzerát dobře napsat a také počítat s tím, že nejvíc cizinců bude pochopitelně v Praze, Brně a dalších větších městech, které vynikají nějakou kulturou a třeba pracovními příležitostmi pro cizince.

Seznamování s cizinci v ČR

Pro seznámení s cizincem v ČR doporučujeme využívat klasické české seznamky, na které chodí také mnoho cizinců z celé ČR. Pak už stačí založit seznamovací profil a dobře napsat seznamovací inzerát, nejlépe česky i anglicky, případně jen anglicky. Pokud to seznamka umožňuje, využijte kategorii pro seznamovaní s cizinci.

Seznamování s cizinci v Evropě

Pokud se chceme seznámit s cizincem a není pro nás rozhodující zůstat v ČR, ale naopak máme záměr vycestovat za hranice ČR třeba i kvůli práci, pak je mnohem lepší vyzkoušet nějakou evropskou seznamku, zaregistrovat se a přidat inzerát. Stejně tak aktivně prohledávat a kontaktovat uživatele z příslušné země.

Seznamování s cizinci z celého světa

Pokud je vám naprosto jedno, odkud dotyčný bude, nebo míříte třeba až na druhý konec světa, pak se pro takové seznamování nejlépe hodí celosvětové seznamovací sítě, díky kterým můžete navazovat kontakty opravdu odkudkoliv. Pokud je tedy například cestování a navazování nových kontaktů vaším životním stylem, můžete vyzkoušet například badoo, kde jsou opravdu lidé z celého světa.

Užitečné rady pro seznámení s cizincem